Fast food is a sham
Haven't had it in like 2 months
I agree.
People try to say it's faster but due to wait times in drive thrus I think its faster to just cook yourself and meal prep
People try to say it's faster but due to wait times in drive thrus I think its faster to just cook yourself and meal prep
You may be onto something here.
Sotd

@sizz, okay, that's insane,
"The concept of a McDonald's Snack Wrap originated and debuted in Poland in 2004."
Is that on the signs when you get there
People try to say it's faster but due to wait times in drive thrus I think its faster to just cook yourself and meal prep
Yep. It takes literally 8 minutes to make a great burger at home .

❤️
Yep. It takes literally 8 minutes to make a great burger at home .
But then you have to clean up all the dishes and what if you only want one burger now you have all this burger stuff
But then you have to clean up all the dishes and what if you only want one burger now you have all this burger stuff
Washing dishes takes 3 minutes max if you rinse like you should
Washing dishes takes 3 minutes max if you rinse like you should
Yeah it should but a lot of people are gremlins and let their dishes sit in the sink and get crusty
Buying all the stuff you need to make a burger is a lot more expensive than just buying a burger if you want a single burger
Buying all the stuff you need to make a burger is a lot more expensive than just buying a burger if you want a single burger
You can reuse the said stuff for multiple meals, though.
You can reuse the said stuff for multiple meals, though.
But then that's even more cooking that you have to plan that could take even longer
It's probably easier and more efficient/cheaper for someone to just go grab a burger if they want a burger
But then that's even more cooking that you have to plan that could take even longer
It's probably easier and more efficient/cheaper for someone to just go grab a burger if they want a burger
Perhaps so, but I believe it doesn't taste as good then.
To each their own, though.
Buying all the stuff you need to make a burger is a lot more expensive than just buying a burger if you want a single burger
Well yeah but I mean if you buy a pack of 4 burgers, you have burgers 4 times that week and it’s cheaper then
Well yeah but I mean if you buy a pack of 4 burgers, you have burgers 4 times that week and it’s cheaper then
Maybe if you really like burgers
But I wouldn't want burgers 4 times in the same week